WebMoney –  система миттєвих інтернет-розрахунків, створена в 1998 році.

Кожен користувач має свій особовий рахунок, який називається WMID (складається з 12 цифр, кожен WMID в системі унікальний). Усередині нього може бути відкрито декілька гаманців – спеціальних облікових записів, на яких ведеться облік «титульні знаки», номінована в різних валютах:

Тип гаманця Позначення титульних знаків,
що зберігаються в гаманці
У чому номіновані
U-гаманець WMU гривня
E-гаманець WME євро
Z-гаманець WMZ долар США
B-гаманець WMB білоруський рубль
G-гаманець WMG золото
K-гаманець WMK казахський тенге
R-гаманець WMR російський рубль
X-гаманець WMX Bitcoin

Номер гаманця складається з букви, що вказує на його тип (U, E, Z і т.д.) і 12 цифр; кожен номер гаманця в системі унікальний.

Управління гаманцями проводиться за допомогою клієнтського програмного забезпечення. Воно існує в різних версіях: проста браузерна версія (Хранитель Standard), програма під ОС Windows (Хранитель WinPro), розширена браузерна версія (Хранитель WebPro). Є також додатки під IOS, Android та інші мобільні платформи.

За допомогою цих інструментів користувач може здійснювати перекази з свого гаманця в гаманець іншого користувача системи за кілька кліків. Транзакція проходить за долі секунди, і одержувач бачить надходження на свій гаманець негайно ж. Перекази можливі тільки між гаманцями одного типу, наприклад, з U-гаманець на U-гаманець, з E-гаманець на E-гаманець і т.д.

Користувачі WebMoney може переводити WM всередині систему інших користувачів, а також компанії-торговців за їх товари та послуги. Крім того, користувач може отримувати WM від компанії в якості виплат, гонорарів, відрахувань, виграшів і т.д.